SYSTEMY RUR GRP

Jedną z metod z powodzeniem stosowanych dziś na świecie do renowacji przewodów kanalizacyjnych jest montaż paneli GRP w istniejących przewodach. Ścieki sanitarne nie mają silnych własności korozyjnych, ale w warunkach beztlenowych bakterie rozkładają ścieki i wytwarzają siarkowodór. Po połączeniu w wilgotnym powietrzem nad ściekami, siarkowodór tworzy kwas siarkowy, który działa silnie korozyjnie na rury betonowe. W podobnych warunkach również rury metalowe ulegają korozji. W celu renowacji zniszczonych przewodów kanalizacyjnych proponujemy montaż rur z tworzyw sztucznych o wyjątkowych właściwościach. Niebywała odporność na degradację spowodowaną działaniem szkodliwych bakterii została drobiazgowo zbadana i potwierdzona laboratoryjnie.

grp n1

Metoda ta ma zastosowanie głównie przy renowacji przełazowych i wymaga bardzo starannego oczyszczenia kanału z wszelkich złogów w nim występujących. Prace te wykonuje się głównie ręcznie przy użyciu wind i specjalistycznego sprzętu do usuwania urobku. W zależności od warunków nowe rury - panele - wprowadza się poprzez istniejące komory lub w specjalnie wykonane w tym celu komory startowe. Sposób łączenia rur odbywa się poprzez wciśnięcie bosego końca w istniejące sprzęgło z uszczelką. Po zakończeniu montażu rur GRP przestrzeń międzyrurową wypełnia się specjalną zaprawą injekcyjną.

grp n2

Oferujemy również uszczelnianie konstrukcji monolitycznych, ścian, posadzek i stropów poprzez wprowadzenie specjalistycznym sprzętem pod wysokim ciśnieniem mas injekcyjnych.

WŁAŚCIWOŚCI RUR GRP

  1. Nowoczesna technologia produkcji umożliwia wytwarzanie rur w odcinkach o dowolnej długości w przedziale 0,3 do 21m w zakresie średnic od DN300 do DN2400 oraz w odcinkach 0,3 do 6m w zakresie średnic od DN100 do DN250.
    W materiale kompozytowym składającym się z żywicy, włókien szklanych i czystego piasku kwarcowego warte szczególnej uwagi są opatentowane, kwasoodporne i niekorodujące włokna szklane. Podobnie jak wszystkie pozostałe części składowe, ścianki rury są odporne na agresywne substancje występujące w otoczeniu, np. biogenne kwasy siarkowe.
  2. Ciężar materiału GRP stanowi tylko 40% ciężaru konstrukcji stalowej o tej samej nośności. To nowoczesne i lekkie tworzywo znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i stoczniowym.

Technologia pozwala na wykonanie rur do długości 21m

 

Kontrola produkcji przeprowadzana jest na bieżąco